Reklam

VAN İÇİN BÜYÜK MÜJDE! Van'da hafta sonraları yasakları kalktı – Detaylar Vanhaber'de

VAN GAZETESİ - Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası Van halkına müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı kabine toplantısında sarı renklerde hafta sonları kısıtlaması ve diğer kısıtlamalarında olduğu açıklandı. Tüm detaylar Van haber’de

VAN İÇİN BÜYÜK MÜJDE! Van'da hafta sonraları yasakları kalktı – Detaylar Vanhaber'de
Editör: Van Haber
01 Mart 2021 - 20:43 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 20:55
Reklam
VAN HABER - Van’ın uzu süredir beklediği açıklama cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklandı. 

Van’da 65 yaş üstü ve 20 yaş altına kısıtlama kalktı. Hafta sonları yasakları kalktı.

NORMALLEŞME SÜRECİ İÇİN ALINAN YENİ KARARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından açıklama; “Koronavirüs ülkemizi etkilemeye başlayalı ve ilk mücadele kararlarını alalı yaklaşık bir yıl geçti. Bilindiği gibi 18 Mart 2020'de bilim insanlarımız, iş dünyamız ve ilgili tüm kesimlerle yaptığımız toplantının ardından ortak akıl ve karar ürünü olarak ortaya çıkan kapsamlı tedbirleri milletimizle paylaştık. 
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. 
Süreç içinde aldığımız tedbirlerden etkilenen tüm kesimler için ilave destek paketleri oluşturduk. Elbette salgın nedeniyle işi bozulan, geliri azalan vatandaşlarımız olmuştur. Kendilerini desteklemeye çalıştık, çalışıyoruz.

Kimi ülkelerde sağlık hizmetlerindeki eksik sebebiyle ortaya çıkan kaos ikliminin Türkiye'de oluşmasına izin vermedik. Bugün 9 milyon aşılamayla nüfusunun yüzde 10'undan fazlasını aşılayan Türkiye, dünyada ilk 5 ülke arasında. 

Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz. 

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. 

Ülkemizin tamamında süren akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma kısıtlaması ise sürecek. 

Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacak. 

Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacak. Yüksek ve çok riskli illerde ise sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak. 

Restoran, kafeterya, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir. 

Halı saha, yüzme havuzu gibi tesisler düşük riskli illerde sabah 9 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterecekler. 

Kamunun çalışma saatleri tüm illerde normale dönecek. 

Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı, yüksek ve çok riskli illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacak. 
Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak. 

Çok yüksek riskli (kırmızı) gösterilen iller; Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Rize, Osmaniye, Adıyaman.

Bakan Koca'nın paylaştığı haritaya göre normalleşmeye en yakın iller şu şekilde;

Düşük riskli (mavi) gösterilen iller; Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, hakkari, Muş, Ağrı, Diyarbakır, Iğdır, Bingöl, Van, Şırnak, Ağrı

3 BÜYÜKŞEHİRDE DURUM
Kovid-19 risk değerlendirme haritasına göre, İstanbul ve İzmir yüksek riskli (turuncu), Ankara orta riskli (sarı) kategoride yer aldı.türkiye haritası,
türkiye risk haritası,
korona risk haritası,
turkiye haritasi,
türkiye koronavirüs haritası,
risk haritası covid,
istanbul hangi risk grubunda,
istanbul risk haritası,
koronavirüs risk haritası,
normalleşme haritası,
türkiye korona risk haritası,
istanbulda okullar açılacak mı,
korona haritası türkiye,
covid risk haritası,
korona risk haritası türkiye,
türkiye corona haritası,
türkiye risk haritası corona,
istanbul yüksek riskli mi,
turkiye korona haritasi,
koronavirüs haritası türkiye,
türkiye koronavirüs tablosu,
risk haritası türkiye,
covid 19 haritası,
türkiye covid haritası,
istanbul vaka sayısı,


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum