Reklam

Van İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama -  Virüs bulaşma riskini artırmaktadır

Van Sağlık İl müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu, “Vatandaşlarımızdan pandemi hastanelerimiz önlerinde karabalık ortam oluşturulmaması istemekteyiz. ”dedi.

Reklam
Van İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama -  Virüs bulaşma riskini artırmaktadır
21 Haziran 2020 - 01:37
Reklam
Reklam

Sağlık Müdür Doç.Dr. Sünnetçioğlu SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İpekyolu Ek binamız pandemi hastanesi olarak hizmet vermektedir, Olağanüstü durumlarda Hastanenin, koronavirüsle mücadelede de aktif rol alıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında, şüpheli vakalarda daha çabuk önlem alınması ve temasın azaltılması amacıyla hastane içerisinde Pandemi Polikliniği oluşturulurken, koronavirüs semptomuyla hastaneye gelen hastalar burada ön muayeneden geçiyor.

Doç. Dr. Sünnetçioğlu, “İstirhamım hastasını veya cenazesini almaya gelen vatandaşlarımızdan pandemi hastanelerimiz önlerinde kalabalık ortam oluşturulmaması istemekteyiz. Virüs bulaşma riskini artırmaktadır.
Koronavirüs ile zorlu bir süreçten geçiyoruz. Virüs salgınıyla mücadele etmenin, hastanelerde olağanüstü tedbirler almanın elbette ki son derece önem taşıdığını bilmekteyiz.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binamızda sağlık hizmetlerimiz aksamadan devam etmektedir. Bilindiği gibi covid-19 pandemisi sonrası normalleşme sürecine aşamalı bir şekilde 1 Hazirandan itibaren girilmiş olup bu çerçevede Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tüm birimlerimiz, kliniklerimiz hizmete girmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için tüm tedbirler en üst düzeyde alınmıştır. Yine dünyada olduğu gibi bizde de covid-19 salgınından en çok sağlık çalışanları etkilenmektedir. Normalleşme sürecinde covid-19 bağlı olarak hastalarımızı korumak için ameliyathane faaliyetlerimizi bir süreliğine tedbir amaçlı durdurduk.  Ancak, acil ameliyatlarımızı en üst seviyede önlemler alarak devam ettirmekteyiz. Ameliyathane çalışanlarımızın Filiyasyonu tamamlandıktan sonra en kısa sürede tam kapasiteli olarak ameliyat hizmetlerimiz yeniden devam edecektir.
 
ipekyolu ilçemizde bulunan hastanemizi pandemi hastanesi olarak hizmet vermekte, burada Pozitif hastalar, izolasyon ve karantinaya alınan hastalarımız bulunmakta. İyileşme sonrası evlerine taburcu edilmekte, vatandaşlarımıza çağrımız o ki Temizliğe dikkat et, kalabalığa çıkma, maske tak, elini sık sık sabunlu suyla yıka, kolonya veya dezenfekte ile silin mesafenizi koruyun salgın bitmiş değil hastalık belirtisi olan kişilerin aile bireylerinden ve toplumdan uzak durmasını sağlık kurumuna müracaat etmelerini istiyoruz.”dedi.

VAN GAZETESİ - 0544 409 0328
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum