Van Haber - Olay yerine Tuşba 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekibimiz ivedi olarak AFAD ekipleri ile Emniyet ekipleri yönlendirildi. AFAD ekipleri tarafından, kullanılan kimyasalın ‘Potasyum Ferrosiyanür’ olduğu ve zehirlenme tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Ekiplerimiz hastaya ilk müdahaleyi yaparak, bilinci açık ve genel durumu iyi olarak SBÜ. Van Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. L.A isimli Hastanın Son Durumu Anestezi Doktorumuz tarafından takip edilmekte, hastanın bilinci açık oryante, laboratuar bulguları normal, bir süre daha tedbir amaçlı takibi sağlanacak. Ailede karantinaya alınan kimse bulunmamaktadır.Dolayısı ile sağlık hizmeti sunumunu aksatacak ve endişe ettirecek herhangi bir durum söz konusu değildir.Hastanedeki müdahale ve olayla ilgili soruşturma devam etmektedir.''denildi.Van Gazetesi
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)