Vangazetesi, vanhaber | Van Valiliğinden gelen açıklamaya göre;” Van İl Jandarma Komutanlığınca PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde; PKK/KCK terör örgütüne ait sığınak, barınak ve depoların tespit edilmesi maksadıyla, Çatak İlçesi kırsalında 11 Aralık 2020 tarihinde operasyon icra edilmiştir.
![](https://www.vangazetesi.com/images/files/2020/12/5fd48e786f1c3.jpg)
İcra edilen operasyon neticesinde; 1 adet EYP düzeneği, 2 adet büyük tüp ele geçirilmiştir.
Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.”denildi.
VAN GAZETESİ – V.V. HABER
![](https://www.vangazetesi.com/images/files/2020/12/5fd48e786f1c3.jpg)
İcra edilen operasyon neticesinde; 1 adet EYP düzeneği, 2 adet büyük tüp ele geçirilmiştir.
Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.”denildi.
VAN GAZETESİ – V.V. HABER
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)