Reklam
Reklam
Reklam

Van'ın en işlek caddeleri yenileniyor

Maraş Caddesi’ni  (Kazım Karabekir), Cumhuriyet Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Cezaevi Caddesi ile Uzun Sokak ve Şehit Osman Çavuş sokaklarında onarım ve yenileme başladı.

Van'ın en işlek caddeleri yenileniyor
06 Ağustos 2020 - 12:18
Reklam
Reklam

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatı doğrultusunda Soydan Kavşağı ile Eski Emniyet Kavşağı arasındaki 2.5 kilometrelik caddede kaldırım yenileme, asfalt ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Yaklaşık 2 ay sürecek olan çalışmalarla cadde yeni bir görünüme kavuşacağı bildirildi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında kentte, ticari potansiyeli yüksek olan caddeler tek tek yenileniyor. Bu kapsamda özellikle kış aylarında kaldırımlarıyla vatandaşa büyük sıkıntı yaşatan Maraş Caddesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından baştan aşağı yenilenecek. Cuma günü başlayacak olan çalışmalarla Soydan Kavşağı ile Eski Emniyet Kavşağı arasındaki 2.5 kilometrelik caddede kaldırım yenileme, asfalt ve peyzaj çalışmaları yapılacak. Yaklaşık 2 ay sürecek olan çalışmalarla cadde yeni bir görünüme kavuşacak.
 
Ayrıca kentteki yenileme çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Cezaevi Caddesi ile Uzun Sokak ve Şehit Osman Çavuş sokaklarında da asfalt yenileme ve kaldırım çalışmaları yapılacak.
 
Belediyenin öz kaynaklarından yapılacak olan çalışmaların sezon sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.VAN GAZETESİ
Maraş Caddesi,Kazım Karabekir, Cumhuriyet Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Cezaevi Caddesi Uzun Sokak, Şehit Osman Çavuş, Mehmet Emin Bilmez,Soydan Kavşağı, Eski Emniyet Kavşağı, van,vanhaber,vangazetesi,sondakika van,van haberleri,son dakika van,
 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum