Reklam
Reklam
Reklam

Van'ın En Modern Atık Merkezi Geliyor

 Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından, Van’ın en modern ve en kapsamlı atık getirme merkezi özelliğini taşıyacak Atık Getirme Merkezi kuruluyor.

Van'ın En Modern Atık Merkezi Geliyor
13 Ekim 2020 - 13:20 - Güncelleme: 13 Ekim 2020 - 13:29
Reklam


İpekyolu Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına ilçe sınırları içerisinde birinci sınıf Atık Getirme Merkezi kuruluyor. Van’ın en modern ve en kapsamlı atık getirme merkezi özelliğini taşıyacak olan yapı bin metrekare üzerine kurulacak. Tesiste 500 metre kare atık deposu, 55 metrekare yönetim binası ile 39 metre kare tehlikeli atık deposu ve 10 ayrı başlıkta geçici depolama alanı yer alacak.
 Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise: “Farklı atık gruplarının toplanmasını sağlayarak, Atık Getirme Merkezimizde ambalaj atıklarının doğaya atılmadan geri dönüşümünü sağlamış olacağız. Enerji tasarrufuyla birlikte çevre sağlığı ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacağız.” denildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum