Reklam

Van'ın korkulan ilçesinde yeni vakalar - O vakalar tüyler ürperti.

Van'da kritik durum! O ilçe yine rahat durmadı - Vakaların yüzde ellisi oradan geldi.

Van'ın korkulan ilçesinde yeni vakalar - O vakalar tüyler ürperti.
Editör: Van Haber
07 Mart 2021 - 00:36
Reklam
Van'da ilk kısıtlamaların ardından Korona virüs vakaların arttığı gözlemlendi. Van Valiliği tarafından açıklanan o ilçe de büyük vaka artışı gerçekleşti.

Van ilinde kısıtlamaların kalkması üzerine sahiller ve cafeler dolup taştı.

Van Valiliğinden gelen bilgiye göre, Van'ın bir ilçesi Sosyal mesafe, hinyen ve temizliğe önem verilmedi ve Korona virüs o ilçede 

Son günlerde ilimizde görülen vakaların %50 den fazlası Özalp ilçesinde artması üzerine Van Valiliği açıklamada bulundu.

"Van Özalplı hemşehriler pandemi tedbirleri konusunda daha dikkatli olmasını istirham eden Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Normalleşme ve mavide kalmak için ; Maske, Mesafe, Hijyen kurallarına uyalım! denildi.

Van’ın Saray İlçesinde vaka sayılarının bir anda artış göstermesi üzerine filyasyon ekipleri çalışma başlattı. İlçenin 4 mahallesinde ve başka mahallerde yeni vaka tespit edildi. 4 mahallede jandarma devriye atarken, okullar 10 gün süreyle  tatil edildi.

Özalp İlçesinin Çubuklu Mahallesi ile Tuşba İlçesinin Altıntepe Mahallesinde gizli yapılan taziyeler nedeniyle covid-19 vakalarının artması sonrası, Saray İlçesin’de de Dolutaş, Yeşilalıç, Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde yeni vakalar tespit edildi.

İlçenin Dolutaş ve Yeşilalıç mahallesinde hastaneye başvuran vatandaşların testlerinin pozitif çıkması üzerine Van’dan filyasyon ekipleri bu iki mahallede çalışma başlattı.

Yapılan görüşmelerde testi pozitif çıkan vatandaşların temaslılarının Dolutaş ve Yeşilalıç mahallesi dışında Yurtbaşı ve Çaybağı mahallelerinde de olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine birçok temaslıdan numuneler alındı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum