Van İpekyolu kaymakamı Sinan Aslan, 'İzin vermeyeceğiz'

Van'da bulunan esnaflarla bir araya gelen ve vatandaş ile esnafın sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Sinan Aslan, "izin vermeyeceğiz."dedi.

Van İpekyolu kaymakamı Sinan Aslan, 'İzin vermeyeceğiz'
Editör: Van Haber
14 Ocak 2021 - 00:06

Van Sokak esnafı, bulundukları yerin butik sokak şekline dönüştürülmesini, ışıklandırma ve güvenlik probleminin giderilmesin isterken, bazı esnaflarda kaldırım işgali yapan esnafların uyarılmasını ve sokakta bekçi görevlendirilmesini talep etti. 


İpekyolu kaymakam Sinan Aslan, “Biz istiyoruz ki Van’ın merkezi konumundaki ilçemizde her şey düzenli olsun. Bu sokak ilgili yeni düzenlemeler yapalım. Esnaflarımız da kendi aralarında görüşsün bu sokağı alt yapı, üst yapı ve görüntü olarak daha düzenli bir hale getirelim. Sokağımızın imajını zedeleyen şeylerin önüne geçmemiz gerekiyor. Esnafımız buranın ışıklandırmasını istiyor. Burayı projeye alıp butik sokak yapabiliriz. Burada tek renk üzerinden dükkan giydirmeler yapılabilir. Bu sokakta denetimleri sıklaştıracağız. Kaldırım işgaline izin vermeyeceğiz. Esnafımız ve vatandaşlar kendini güvende hissetsin. Biz İstiyoruz ki esnafımız kendi sokağına, caddesine sahip çıksın. Yoksa her şeyi kolluk kuvvetleriyle, resmi kurumlarla çözülmez.” dedi.

Van’ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, mahalle ve esnaf ziyaretleri esnasında vatandaşların sıkıntılarını not aldı.

Van Gazetesi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum