Van ili genelinde ve ilçelerde metruk binaların yıkımları devam ediyor… Gürpınar ilçesinde deprem öncesi kerpiçten yapılan metruk evler yıkılmaya başladı.Gürpınar Belediyesi tarafından gönderilen e posta Van Haber basın haberine göre; “Van'ın Gürpınar ilçesinde bulunan metruk binaların yıkımı ve hafriyat kaldırma çalışmaları devam ediyor. Gürpınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, alınan güvenlik tedbirlerinin ardından yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. İlçede görüntü kirliliği arz eden, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden atıl durumdaki yapılar, gelen talepler doğrultusunda tek tek tespit ediliyor ve yıkımı gerçekleştiriliyor. Halkın huzurunu ön planda tutan Gürpınar Belediyesi daha estetik ve güvenilir yaşam alanları sağlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.”denildi.Van – Van Gazetesi – Van Haber – vanhaber – Wan Haber – Van Haberleri - Wan
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)
13 ilçemizde yapılacak hiçbir hizmet kalmamış. Alt yapı, üst yapı, çağdaş yollar, otoparklar, refüjler, kaldırımlar, otogarlar, parklar, yeşil alanlar, mimari, kent planı, estetik, kentsel dönüşüm, düzenli kentleşme, toplu taşıma, çarşı pazar düzeni, tertemiz ilçe, tertemiz çevre, tertemiz doğa vb. birçok alanda ülkemizin sayılı eksiksiz, kusursuz, mükemmel yerleşim yerlerinde yaşıyoruz. Bütün bu konularda hiçbir eksik yok. Belediyecilik namına yapılacak hiçbir iş kalmadığı için maşallah bir kerpiç evin yıktırılması memlekette haber konusu oluyor. Ne büyük hizmet ama.