Reklam

Van Otogarındaki bina yerle bir edildi

Van haber Son dakika! Van’ın otobüs terminalinin yanında bulunan ve Restoran ve birçok faaliyetleri veren eski bina yıkılarak, yerine daha güzel bir bina yapılacağı açıklandı.

Van Otogarındaki bina yerle bir edildi
30 Mayıs 2020 - 13:37
Reklam
Reklam

Van Büyükşehir Belediyesi, Şehirlerarası Otobüs Terminalinde harabe görünümüne sahip yıllardır atıl durumdaki eski sosyal tesislerin yıkımına başladı.
 
Van Büyükşehir Belediyesi tarafından gelen açıklamaya göre; “Şehirlerarası otogarda yapılacak olan yenileme çalışmaları kapsamında alan içerisindeki yıllardır kullanılmayan, ağır hasarlı ve harabe durumdaki sosyal tesisler, ilçe otogarı ile diğer eklentilerini yıkıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyonunda yıkım çalışmaları sabah saatlerinde başladı. Kontrollü bir şekilde sürdürülen yıkım çalışmalarından çıkan molozlar hafriyat alanına kamyonlarla taşınıyor. Kısa süre içerisinde yıkımı tamamlanarak kötü görüntüden arındırılacak olan sosyal tesis ve ilçe otogarının yerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından daha modern ve vatandaşın hizmet ihtiyaçlarına cevap verecek yeni yapılar inşaa edilecek.  “denildi.
 
Van Gazetesi - van haber - 0544 409 0328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • misafi
    1 ay önce
    bu memleket sahibi yok 2 sene kalmaz o otogar ordan kaldırırlar paralar cöpe