Reklam

Van Spor için destek kampanyası

Ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan Van Spor'a destek olmak amacıyla, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) öncülüğünde bir girişim başlatıldı.

Reklam
Van Spor için destek kampanyası
28 Kasım 2019 - 12:44
Reklam
Reklam

Açıklamalarda bulunarak, ekonomik anlamda sıkıştıklarını ve takıma mutlaka destek olunması gerektiğini belirten Van Spor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk'ün çağrısından sonra, VANTSO öncülüğünde bir girişim başlatıldı. Başlatılan kampanya kapsamında ilk desteği de VANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Yönetim Kurulu üyeleri verdi. Takva ve Yönetim Kurulu üyeleri, şahsi olarak toplamda 20 bin TL bağışta bulunurken, bu kampanya çerçevesinde Van Spor'a destek olmak amacıyla bir çok kişinin daha az-çok demeden takıma bağışta bulunmaya başladığı kaydedildi.

 

“FARKINDALIK OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK”
“#Benimşehrimbenimtakımım” tagıyla sosyal medya üzerinden başlatılan destek kampanyası girişimine öncülük ettiklerini belirten VANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Takva, bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.

Takva; “Hep söylüyorduk; Van gibi bir şehrin üst liglerde mücadele eden bir takıma ihtiyacı var. Özellikle Van'ın Büyükşehir olmasından sonra, alt liglerde, amatör liglerde bir takımının olması bize yakışır bir durum değil. Sporun özellikle sosyal, kültürel, ekonomik katma değeri konusunda farkındalığa sahip olan tüm insanların küçük ya da büyük bu meseleyi içselleştirmesi gerektiğini defalarca ifade ediyordum. Biz de göreve geldiğimizden bu yana elemizden geldiğince, özellikle takımımızın üst liglerde bulunması, şehrin ekonomik, sosyal, kültürel anlamda gelişimine katkı sağlayacağına olan inancımızla destek sunmaya çalışıyorduk. Bir süredir Van Spor'un bazı sıkıntılar içerisinde olduğunun farkındaydık. Dolayısıyla yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızın önerisi ile, bir kampanya başlatalım istedik. Herkes gücü, imkanları ölçüsünde küçük de olsa katkı sunar diye düşündük. Belki 5 bin, 10 bin, 30 bin insanın, 5 lira, 10 lira, 50 lira, 1000 lira, imkanları olanların çok daha fazla katkı sağlayabileceği bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bunun gereği olarak Yönetim Kurulundaki 11 arkadaşımızla toplam 20 bin TL'lik bir destekte bulunarak bu süreci başlatma kararı aldık. Tagımız var 'Benimşehrimbenimtakımım.' diye. Bu şehir bizim, bu takım bizim. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Dolayısıyla şehrin gelişip, büyümesi noktasında Van Spor'un önemine vurgu yapmak istedik.” diye konuştu.

Kaynak:prestij
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum