Reklam

Van Valisinden Engeliler haftası Mesajı

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 10-16 Mayıs tarihleri arasında  kutlanan Engelliler Haftası kutladı.

Van Valisinden Engeliler haftası Mesajı
13 Mayıs 2020 - 16:38 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 16:48

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, "Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında  kutlanan Engelliler Haftası toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerimizin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratıldığı önemli bir haftadır.

Unutulmaması gerekir ki her insan bir engelli adayıdır. Hepimizin bunun bilincinde olması ve onların sorunlarına bu bilinç ve duyarlılıkla yaklaşması gerekir. Engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerindendir.
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumumuzu güçlendirmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu önemli ve anlamlı haftanın, toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlaması ümidiyle, tüm engelli kardeşlerimiz ve ailelerine en kalbi duygularımla sevgi ve muhabbetlerimi sunarak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum."dedi.

Van Gazetesi - Van Haber - 0544 409 0328
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum