Van'ın en büyük değerlerinden biri olarak kabul edilen Uşkun'un, marka tesciliyle korunarak tanıtımına daha fazla katkı sağlanması amaçlaması gerektiğini düşünen vatandaşlar yetkililere seslendi.Vanlı bir vatandaş, Uşkun'un sadece bir bitki değil, aynı zamanda Van'ın kültürel ve doğal mirasının bir parçası olduğunu vurgulayarak, "Van ilinde en büyük değere sahip olan Uşkun, Van adına marka tescillenmelidir. Bu, sadece Uşkun'un korunması için değil, aynı zamanda Van'ın tanıtımına da katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı. Vatandaş, “Van ilinde tescillenecek birçok ürün ve bitki bulunmaktadır. Van ilin birkaç ürünü tescillemek daha iyi olacağını düşünüyorum. Halkımız, uşkunu çok sever ve uşkunun tescillenmesi için yetkililere buradan seslenmek istiyorum. Van uşkunu tescillensin.”dedi.
Van – Van Gazetesi – Van Haber – Van Haberleri – vanhaber – Wan Haber – Wan
![](https://www.vangazetesi.com/images/files/2024/04/66226a8573992.jpg)
![Reklam](https://www.vangazetesi.com/images/reklam/atilim-grup_1.jpeg)