Reklam

VASKİ'nin bu haberine dikkat! Van'da kayıp kaçak su kullananlara idari ceza

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ ) müdürlüğü ve VASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci, hizmette sınır tanımıyor…

Reklam
VASKİ'nin bu haberine dikkat! Van'da kayıp kaçak su kullananlara idari ceza
28 Haziran 2020 - 00:04
Reklam
Reklam

Van’ın Büyükşehir belediyesi olması dolaysıyla suyun yetmemesinin sebeplerinden biride kaçak suların artmasının önüne geçmek adına Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ ) müdürlüğü ekipleri ve çalışanları hizmetlerine aralıksız edevam ediyor…

VASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci, “Yaptığımız taramalarda tespit ettiğimizi kayıp kaçak su bağlantılarını kapatıyor ve bu bağlantıları yapan vatandaşlara gerekli adli ve idari cezalar uyguluyoruz.”dedi.

Van’da kaçak kullananlara cezai işlemler uygulandı. VASKİ Abone İşleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci yaptığı açıklamada vatandaşların su problemlerini tespit ederek yeni aboneler ve sorunları giderdiklerini açıkladı.

VASKİ Abone işleri Dairesi Başkanı Abdulcelil Bezci, ‘’Tarama ve güncelleme çalışmalarımız kapsamında abonesi olmayan vatandaşların abonelikleri yapılarak sisteme dâhil ediliyor. Ayrıca su sayacı problemi olan vatandaşlarımızın su sayaçları test edilerek yeni sayaçlar ile değiştiriliyor. Kentimizin gelişmesiyle adreslerde değişiklikler yaşanmış ve birçok sokak ve cadde isimleri de değişmiştir.

Bu çalışmayla bununda önüne geçilerek adres güncellemeleri yapıp sisteme yeni haliyle kayıt ediyoruz. Bu çalışmaların en önemli amacı kentimizdeki kayıp kaçak su kullanımının önüne geçmektir. Yaptığımız taramalarda tespit ettiğimizi kayıp kaçak su bağlantılarını kapatıyor ve bu bağlantıları yapan vatandaşlara gerekli adli ve idari cezalar uyguluyoruz. İnşallah bu çalışmalar neticesinde ilimizde kayıp ve kaçak su kullanımını minimum seviyelere indirmeyi planlıyoruz.’’dedi.

VAN GAZETESİ - 0544 409 0328

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum