Reklam

Gizli şekilde taziye evi kurdular ama olan Van'a oldu

Van'da normalleşme heyecanı beklerken üzücü haber geldi. Van'ın Özalp İlçesi’nin Çubuklu Mahallesi’nde Erzengin ailesi ve Tuşba İlçesi’nin Altıntepe Mahallesindeki Dinç ailesinin kurduğu taziyeler le bağlantılı yeni pozitif vakalar tespit edildi.

Gizli şekilde taziye evi kurdular ama olan Van'a oldu
Editör: Van Haber
01 Mart 2021 - 16:41 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 16:48
Reklam
Van Valiliğinden gelen yazılı açıklamaya göre; "Covid-19 vakaları bakımından büyükşehirler arasında en iyi durumda olan Van’da,  yasak olmasına rağmen gizli şekilde kurulduğu sonradan tespit edilen 2 taziye, vaka sayılarında artışa neden oldu. Vali Mehmet Emin Bilmez, vatandaşları kurallara uymaları konusunda uyardı.

Tüm Türkiye, bugün yapılacak kabine toplantısı sonrası normalleşme adımlarının atılacağı kararları beklerken, Van’da uzun zamandır artış göstermeyen Covid-19 vaka sayısı, yasak olmasına rağmen taziyeler nedeniyle yeniden artarak gündeme geldi.

Özalp İlçesi’nin Çubuklu Mahallesi’nde Erzengin ailesi ve Tuşba İlçesi’nin Altıntepe Mahallesindeki Dinç ailesinin kurduğu taziyelerle bağlantılı yeni pozitif vakalar tespit edildi.
Her iki mahallede filyasyon ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrası vakaların görüldüğü evler karantinaya alınırken, vatandaşların kurallara uymaları için uyarılar yapıldı.

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’da salgınla mücadelede yapılan çalışmalar sonrası çok iyi bir başarı elde edildiğini, normalleşme sürecine en kısa sürede geçmek için vatandaşların taziye ve diğer kısıtlamalara sıkı sıkıya uyması gerektiğini söyledi."denildi.

VAN GAZETESİ - van , vanhaber, van haberleri, van gazetesi,
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum