Kayhan Türkmenoğlu, 'Yaptığımız Çalışmaları SAY SAY SAY Bitmiyor'

Van’da belirlenen bir lokantada Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve yönetimi, Ulusal ve Yerel gazetecilerle bir araya gelerek, Van’ın son durumunu ve takip ettiği projeleri açıkladı.

Kayhan Türkmenoğlu, 'Yaptığımız Çalışmaları SAY SAY SAY Bitmiyor'
Editör: Van Haber
10 Temmuz 2020 - 01:36
Reklam
Reklam
Van’da koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uyularak, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van’da bulunan bir lokantada gazeteci ve medya mensuplarıyla bir araya gelerek, Van’ın sorunlarını, pandemi döneminde gelen yatırımları, takip ettiği projeleri ve Ak Partinin son durumunu açıkladı.

VAN GAZETESİ – ÖZEL – HİKMETULLAH YETKİN

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Van’da 700’ yakın gezici sığınmacı var. Bunların hiçbiri pozitif çıkmadı. Van’da 700’e yakın Koronavirüse yakalanan pozitif vakamız vardı. Bunların 600’ü iyileşti. Van’da 10 can kaybımız var. Koronavirüs tedbirleri kapsamında biran önce İran sınırını kapattık. İyi ki İran sınır kapılarını kapattık.”dedi.

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,”Koronavirüs kapsamında Van’a 650 Trilyon para kaynağı geldi. Van’da 600 bin kişiye kaynak sağlandı. Birçok iş yerlerimizin kiralarına destek verildi. Çoğu sıkıntıları olanlara yardım ettik. Elimizden geldikçe sıkıntıları olan herkese yardım ettik. Tabi bilmediğimiz, görmediğimiz yerlerde vardı. Van’da Ak Parti olarak; herkese yardım etmeye çalıştık.”dedi.

KAYIT SİSTEMİNİ İNTERNETE TAŞIDIK

Van’da yeni üye kayıt ve mevcut kayıt güncelleme çalışmalarına başladığını ifade eden Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,“Türkiye genelinde partimiz tarafından başlatılan, yeni üye kayıt ve mevcut üye güncelleme çalışmalarımızı da hem alanda ve hem de internet üzerinden başlattık. Kısa sürede partimize gösterilen ilginin çokluğu bizleri çok mutlu etmiştir. Üye kayıtlarımızı pandemiden kaynaklı olarak sosyal mesafe kuralları kapsamında internete taşıdık. “dedi.

VAN’A BİRÇOK PROJE ÇALIŞMASI

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Ankara’da gittiğini dilere getirerek, Van için projeleri masaya yatırdığını ifade etti.

Türkmenoğlu, “Vanımızın geleceği açısından önemli birçok fikir ve projeyi, Bakanlarımız ve onların çalışma arkadaşları ile paylaştık. Ankara ziyaretimize Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Görüşmeler kapsamında Vanımız için hayati önem taşıyan konuları gündeme getirdik ve bir çoğunu kararlaştırarak uygulanmasındaki tıkanıklığı giderdik. Bu ziyaretlerimizin geri dönüşlerini inşallah en kısa sürede alacağız.”dedi.

VAN’DA TAKİBİ YAPILAN PROJELER

Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Görevlerimiz içerisinde teşkilatlarımızın sağlıklı oluşumunun yanısıra ilimizin gelişiminde de aktif rol üstlenmektir. Bu konuda ilimiz için kısa vadede mega anlamı taşıyan bazı projelerin takibini en üst düzeyde devam ettiriyoruz. 

•    Bunların başında Van Kalesi’nin güney bölgesinde yer alan eski Van şehrini yeniden ayağa kaldırarak ilimiz turizmine kazandırmaktır. Bu konudaki girişimlerimizi sürdürüyoruz.  

•    Yine ilimiz turizmi için çok önemli bir yeri olan Hoşap Kalemizin çevre düzenlemesi ile ilgili projemizi Gürpınar Belediyemiz öncülüğünde hayata geçireceğiz.

•    Çevre yolu ile ilgili tarafların bir araya gelmesi ve projenin bu yıl sonuna kadar hayata geçmesi için çabamız devam ediyor.

•    Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Enstitüsü’nün Vanımıza kurulması ile ilgili başlattığımız girişimler sonuç verdi. Bu enstitümüzü çok önemsiyoruz.

•    Ayrıca Norduz Koyununun markalaşmasına yönelik çabamızın ardından bilimsel inceleme başlatılıyor olması sevindiricidir. 

•    Karayolları Kavşağı ile Otogar Kavşağı arasında üst geçit yapılmasına yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza ilettiğimiz talebimiz uygun görüldü. Bu kavşağımızın yapımına en kısa sürede başlanacaktır.

•    Vanımızın ve ilçelerimizin millet bahçelerine kavuşması yönündeki çabamız inşallah en kısa sürede tamamına erecektir.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Van’a çok değer veriyor. Van için çok çaba sarf ediyor. Vanlı gibi çalışmalarını sürdürüyor. Kendilerine Van için yaptıklarından dolayı teşekkür ederim.

İlimizin daha yaşanılabilir hale gelmesi için çaba sarfeden başta Bakanlarımıza,  Milletvekillerimiz Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas’a, Valimiz M.Emin Bilmez’e ve kurum amirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.  “dedi. 

Van Gazetesi – 0544 409 0328 – Van Haber – Hikmetullah Yetkin
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum