Reklam

Van Özalp'ta  Corona' iddiasına İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama

Van Haber - Van haberleri /  Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp ‘ta corona virüsüyle ilgili herhangi bir hasta bulunmadığını açıkladı.

Van Özalp'ta  Corona' iddiasına İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama
12 Şubat 2020 - 16:30 - Güncelleme: 12 Şubat 2020 - 16:33
Reklam
Reklam

 Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp ‘ta corona virüsüyle ilgili herhangi bir hasta bulunmadığını açıkladı.

Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Özalp Devlet Hastanesi Acil Servisine, hafif gribal enfeksoyunu şikayetiyle bir hastanın başvurduğunu yapılan muayenelerde, corona virüsüne ait bir bulguya rastlanmadığı, hastaya mevsimsel gribal enfeksiyon tedavisi uygulandığını belirtilerek “yapılan muayenelerde coronavirüs ‘ e ait bulgular bulunmasa da tedbir amaçlı olarak hastamızın tahlilleri alınarak Ankara’ya gönderildi tahlil sonuçları elimize ulaşır ulaşmaz sonuçlar hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu hastamız dâhil olmak üzere Kentte herhangi bir birim de karantinaya alınmış hastamız bulunmamaktadır. dedi

Bölgede hastalığın kontrolüne yönelik olarak Van İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gerekli koruma tedbirleri alınmıştır"  başvuran hastamız gerekli işlemlerden sonra taburcu edilerek evine gönderilmiş, İlçede yaşayan vatandaşlar ise bilgilendirilmiştir. Özalp devlet hastanesi sorunsuz olarak hasta kabulü yapmaktadır.

VAN GAZETESİ
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum