Reklam

Güler, "Van'da Bir İlki Denemiş Olduk"

Ajans Asya Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuarla ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

Güler, "Van'da Bir İlki Denemiş Olduk"

Ajans Asya Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuarla ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.

Reklam
Güler,
13 Aralık 2019 - 12:39
Reklam
Reklam

VAN GAZETESİ / ÖZEL

HABER: SEVDA YETKİN
ROPÖRTAJ: HİKMETULLAH YETKİN
TASARIM: TAHİR ÇİÇEK
WEB EDİTÖR: MİHRİBAN ADIYAMAN

 
Ajans Asya Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuarla ilgili genel değerlendirmelerde bulundu.
Ajans Asya Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler’in fuarla ilgili satır başları şöyle:

Van’a Bakış Açısı Değişiyor

Markaların Van’a ya da bölgeye katkısı anlamında fuarların birinci özelliğini anlatmak gerekirse; fuarların yapıldığı illerde hele ki üst üste fuarların yapıldığı illerde o ilin güvenli, ticaretin yapılabildiği ve gelişmeye açık yerler olduğu imajını öne çıkartıyor. Bu minvalde de özellikle şehir dışında olanların Van’a bakış açısı pozitif anlamda değişiyor.

Ekonomik anlamda boyacısından tutun fuar başkanına kadar kazanım elde ettiği, aynı zamanda da esnafın da fuar zamanı gerçekten de çok güzel işler yaptığı ve fuar süresince ekonominin canlandığı ve nakitin döndüğü zamanlar oluyor. Bu nedenle ekonomiye çok büyük katkılar sağlıyor. Aynı zamanda dışarıdan gelen insanların Van’daki güzellikleri görmesi, turizm anlamında çok büyük katkılar sunuyor. Marka fuarı sadece Van’da değil bölgede bir ilk. Türkiye’de İstanbul, İzmir dışında Van da bir ilki denemiş olduk. Tarih ve konsepti iyi oluşturursak bölgede gerçekten de bu işin çok iyi olabileceğini, Van’a hem ticari hem de tanıtım anlamında çok büyük katkı sunacağını göreceğiz ve önümüzdeki dönemlerde de bunlara dikkat ederek devam edeceğiz.

 İnsanlar Artık Fuarlara Güveniyor

Son bir buçuk yıla kadar perakende fuarlara yönelik çok düşüncemiz yoktu. Daha çok sektörel fuarlarda markalaşmak istiyorduk ama piyasalardaki talep ekonomideki dalgalamanın getirdiği şartlara uyum sağlamak adına perakendeye de yöneldik. Mart ayında bilindiği gibi bir mobilya fuarı yapmıştık. İlk fuarımız olduğuna rağmen beklediğimizin çok üstünde bir ziyaretçi karşıladık. Gayet başarılı bir fuar yapmıştık. İnsanlar artık fuarları biliyor ve fuarlara güveniyor. Gelecekteki fuarımız için insanların ne istediğini, nasıl bir Konsept oluşturmamız gerektiğini anlamak maksadıyla bir anket yapıyoruz. Bu anket sonuçlarının hepsini değerlendirip 2020 yılı içinde geniş bir kamu araştırması yaparak bu marka fuarını, marka haline getirip Van’a takdim edeceğiz. 2019 yılı içerisinde iki fuarımız oldu. 2020 yılında da bu yaptığımız fuarlara ek olarak Bölgesel Gurme üzerine çalışıyoruz. Belki yeni bir fuarımız daha olabilir. Her yıl fuarlarımıza bir fuar daha ekleyerek ilerlemeye çalışıyoruz.

Teknolojiyi Üretimle Buluşturacağız

 Hedefimiz Van’a en iyi üç uluslar arası fuar bırakmak. Turizm fuarını uluslar arası hale taşıdık şu an daha da iyi gidiyoruz. Başarı trendi gayet yüksek. Bunun yanında da iki tane fuar bırakmayı amaçlıyoruz. Yenilenebilir enerji ve teknoloji üzerine şu anda bir çalışma yapıyoruz. Bununla ilgili bir düşüncemiz var ve bu projemiz ete kemiğe bürünmediği için çok fazla detay veremiyorum. Bu minvalde bir çalışmamız var. Çünkü şehrin girişimcilik alanında potansiyeli çok yüksek. Bu nedenle  teknolojiyi üretimle buluşturmak gibi bir planımız var.”diyerek fuarların daha çok artacağını ve geniş alanlara yayılabilme kapasitesinin olduğunu ortaya koymuş oldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum