Reklam
NUPELDA DEMİRCİ

NUPELDA DEMİRCİ

Tanınmış Yazar ☫

Abartılı Makyaj

10 Nisan 2020 - 23:53 - Güncelleme: 13 Nisan 2020 - 12:55

​​​​​​ Bak, 
İster sessiz sedassız ister avaz avaz bağıra çağıra kadının yüzüne bak! Bütün sıfatlardan, hakaretlerden arındırıp bir bak. Yalınken nasıl diye, bir bak. Karşındakini hatırlamak için bir bak hatta bilmek için bir bak. Tüm ön yargılardan, öfkelerden arınıp bir bak. İşte o zaman büyümemiş bir çocuk göreceksin. Kırılgan, yorgun, yarım ve haylaz!Sahi sen onu öyle sevmemişmiydin, en çok o haylaz çocuğu? Ne oldu?
   
    Seni yanıltmasın sakın saatlerce aynanın karşısında makyajımla uğraşmam. İçimdeki onca ölümün savaşın yansımasını silmek için sadece. Sahte mutluluk pozlarına hazırlık. Ruhun sancısını, sevdasını, kedini kaybettiği yeri bulmak adına içindeki gizli sandıkların getirdiği karmaşadır gözlerindeki yorgunluk.Dikkatli bak!

       Çok şey istiyorum farkındayım beyim! Sen çocuk gelinlerin yanında fotograf çektiren şakakçılarındansın. Sen daha anasının sütünden kesilmemiş çocuğu satansın, sen çocukları üç beşe satıp öldürensin, sen kendinden 30 yaş büyük çocuğun nişanlısı öldü diye kayınbiraderine verensin, sen sınırların ötesindeki çikirlikleri örneklendirip benim her türlü hakarete, şiddette boyun eğmemi söyleyesin. Sen tecavüzcümle evledirensin. Sen, tecavüze uğradım diye elime halat verip ölüme yolayan yada beni en sevdiklerimin elleriyle bir kurşuna kurban edensin. Sen benim okumamı, çalışmamı istemeyensin.
     Bense ruhumla ilgilenebilme ihtimalini düşünüyorum, özürdilerim! Makyajım çok olmuş bugün. Üzgünüm, dün gece ruhuma yaptığım yolculuğun eseri çünkü kocamdan, babamdan, erkek kardeşim veya sevgilim tarafından cinsel, fiziksel şiddete maruz kaldım. Seni rahatsız etmesin diye sürüp süştürdüm. Makyajımın bartısı, eteğimin boyu veya topuğum seni ilgilendirmesin. Sen erkliğin ne olduğunu hatırla! Kendinle ilgilen benimle değil. Beni üçüncü sayfaya haber etme ve olmayacağım bir ülke dünya hayal et bu uğurda uğraş.Çocukları çocuk odukları için sev. Hep umut et kendin için. Öyle ki mutlu olalım. Öyle ki umudum olsun yarına kendin için ve çocular için umut et lütfen çünkü sen yoksan biz eksik ve yarım kalırız. Ancak senin varlığınla mutlu olabiliriz. İçindekini evcileştir, katıl artık aramıza! Güzel bir dünyada yaşamak adına el elleverelim. Ben seni çok seviyorum sende beni sev. Yaşatarak sev ama. Öldüren sevgi istemiyorum! Ben seninle mutlu bir ömür sürmek istiyorum. Senden korkmak değil saygı duymak sevmek sevilmek istiyorum. Bir bak bana ama dikatli bak. Benim bir insan kadın olduğumu hatırlayarak bak. 
        O zaman başlayacak güzel olan her şey. Yeniden doğacak belki umutlar dünya adına, o zaman mutlu olabilir kangurular.. Bak o zaman bende kendimi daha çok sevip daha mutlu edebilirim seni. O zaman sadece isteğim içim alığımı sürerim. Kim bilir makyaj malzemelerimi bayatladığı için atarım hiç ihtiyacım kalmaz.. Kim bilir?
Kadınların giydikleriyle, makyajıyla, yapamadıklarıyla yargılamak yerine kabiyle igilen.Gözlerinin rengini ortaya çıkar çünkü hiç bir kimseye kırmızı göz yakışmaz!
     Benim yıl dönümde;  çocukların ölmediği, çocuk gelinlerin olnmadığı, kadınların şiddet görmediği, ölmediği, tecavüze uğramadığı, babaların evlerine ekmek götürmekte sıkıntı çekmediği bir dünya istiyorum dileklerim bu yönde..
    Ama ne yazık ki ülkemizde dünyamızda şiddete tecavüze uğrayan kadınlar, iki koyuna satılan kızlar, istismara uğrayan çocuklar var.. Bu geçtiğimiz sıkıntılı günlerde ise evlere kapanan erkeklerin sinirinin boşaltım merkezi oldu kadınlar. Bu hastalıklı günler geçtiğinde bizi ağır bir bilanço bekliyor inanın buna. Bu yüzdendir ki bilinçli olmakta fayda var. Şidette uğrayan bir kadının çığlıklarına kayıtsız kalmayın. Yoksa Gülistan Doku'lar çoğalacak! Şiddete maruz kaldığınızda veye kalan birine şahit olduğunuzda 155, 183 ve 0212 656 96 96 aramanızı rica ediyorum. Ayrıca siz kadınlar kendiniz ve çocuklarınız için harekete geçin. Makyajınız arkasına sığınmayın artık! 
   

KADES,  kadın destek android uygulamasını indirin ve sesiz kalmayın.

Nupelda Demirci 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum