Reklam
UMUT AKMERMER

UMUT AKMERMER

Tanınmış Yazar

Baba Olmak...

20 Haziran 2020 - 21:01

Babalık, sorumluluğu dört harfe sığdırılamayacak kadar büyük bir sorumluluktur. An itibariyle hayattaki gayesi ‘yaşamak’tan ziyade ‘yaşatmak için yaşamak’ olan insandır baba. 

 

*

 

Her zorlukta kapısını çalacağımız ilk kişidir. İster yirmi yaşında olsun, ister altmış yaşında olsun. Biz her zaman çocuk, o her zaman baba. 

 

*

 

Derler ya ‘ailenin çınarı’ diye bundan daha iyi anlatacak bir kelime yoktur belki de. Varlığı ile hep güç bulduğumuz kişidir baba. 

 

*

 

Aile içinde her zaman konuları dışardan izleyen, en son konuyu duyan kişidir baba. Belli etmese de bizi her zaman düşünen, bir sıkıntımız derdimiz var mı diye tasalanan kişidir baba. Sevgiyi görmediği içindir belki, geceleri sessizce evladını seven, öpen, koklayan kişidir baba. 

 

 

*

 

Hiçbir zaman yokluğuna alıştıramaz insan kendini. Yokluğunun planlarını kurmaz hiçbir zaman insan. Babasızlık, tarifi kelimelerle anlatılamayacak kadar zordur. 

 

 

*

 

Sadece haziran ayının üçüncü pazarına sığdırmayalım sevgimizi. Çünkü bugünün yarını yok. 

 

*

 

Başta kendi babamın olmak üzere tüm babalarımızın babalar gününü kutluyorum. Ahirete göç etmiş tüm babalarımızın da mekanı cennet olması dileğiyle. 

 

*

 

Sevgimizi göstermek için özel günü değil her günü değerlendirelim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum