UMUT AKMERMER

UMUT AKMERMER

Tanınmış Yazar

Cumhuriyet Kaç Kez İlan Edildi Biliyor Musunuz ?

29 Ekim 2020 - 00:04 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 00:39

'Kadınlarımız her oy kullandıklarında, çocuklarımız okullarına koştuklarında, sporcularımız şanlı bayrağımızı göndere her çektirdiklerinde, kadınlarımız seçilme başarısı her gösterdiğinde, düşüncemizi özgür biçimde her ifade ettiğimizde, bilim insanlarımızın buluşları bilim ve fen alanında başarı kazandığında ve daha nicesinde cumhuriyet  bir kez daha ilan ediliyor. '

 

*

 

Cumhuriyetimiz 97. şerefli yılında hala bu değerleri koruyabiliyor ve nice ülkeden kendini ayırabiliyorsa bu gurur hepimizindir. Belki anlamakta güçlük çekebiliriz. Cumhuriyetin kıymetinin ne kadar önemli olduğunu bilmeyebiliriz. O zamanlarda başımızı etrafımıza çevirip bakmamız yeterli olacaktır ne kadar büyük bir velinimete sahip olduğumuzu anlamamızda. 

 

*

 

Cumhuriyetimiz 97. şerefli yaşını kutluyor. Bu sevinç hepimizin. Bize bu gururu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan savunması uğrunda canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizi ve bu uğurda büyük fedakarlık gösteren gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. 

 

*

 

Ay yıldızlı bayrağın gönderde ebediyen kalacağı daha nice asırlara. Cumhuriyetimiz 97 yaşında.