Kaş Yaparken Göz Çıkarmak...
UMUT AKMERMER

UMUT AKMERMER

Popüler Yazar ***
  • Instagram

Kaş Yaparken Göz Çıkarmak...

24 Mart 2020 - 15:51

İçinden geçtiğimiz bu süreç herkesin dikkatli olması gereken bir süreç. Bu bakımdan doğru bildiğimiz yanlışlar da söz konusu. 

 

*

 

Özellikle covid-19 ile mücadelede doğru bilinen yanlışlardan bir tanesi vücuda bol miktarda C vitamini alınması gerektiği. Yapılan açıklamalarda özellikle greyfurt suyunun tüketiminde ilaçların tüketiminin de etkisiyle karaciğerde zehirlenmelere yol açabileceği söylenmekte. Özellikle ilaç alan hastaların bu konuya biraz daha hassasiyet göstermesi konusunda uzmanların uyarıları mevcut. 

 

*

 

Bir diğer konu ise bol miktarda kullandığımız ve temin etmekte zorlandığımız dezenfektanlar. Akdeniz Üniversite Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Usta katıldığı bir programda bol miktarda kullanılan bu dezenfektanların ileride insan sağlığına daha fazla zararlarının olacağını, alzaymır ve başka hastalıklara da sebep olacağı konusunda insanları uyarıyor. Kullanılan bu kimyasalların suya karışarak hayatımıza daha zararlı şekilde dönebileceği de işin ayrı bir zararlı boyutu.  Ayrıca halkımızın son zamanlarda yine bol miktarda tükettiği alkol oranı yüksek kolonyalarında yine cilt sağlığı açısından oldukça zararlı olabileceği yönünde uzmanlar uyarıyor. Vücut tarafından oldukça çabuk emilen kolonyaların cilde oldukça zarar verebileceği ve egzama hastalığına kapı aralayacağı uzmanlar tarafından söylenmekte. 

 

*

 

Bu noktada yapmamız gereken en güzel ve sağlıklı temizlenme yöntemi elimizi bol su ve sabunla yıkamak. Hem sağlığımız hem de çevremize verebileceğimiz zararlar bakımından hijyeni bu şekilde sağlamak daha sağlıklı gözüküyor . Temizlik konusunda gerekli önlemleri almamız gerekiyor. Fakat kaş yaparken göz çıkarmamalıyız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum