Dilek Yalpa

Dilek Yalpa

Yazar

CORONA VİRÜSTEN MESAJ VAR !!!

20 Mart 2020 - 01:21

Coronadan mesaj var !!!

 

 

Doğa da şu an bir kaos var. Hepimiz tanımı yapılamayan, geleceği tam olarak öngörülemeyen , zor bir dönemden geçiyoruz. Ancak ilginç bir şekilde bu koşullar hayvanların, bitkilerin, gökyüzünün, dağların ,taşların pek umrunda değil. Bir tek insanoğlunu bir telaş sarmış durumda. O zaman bir soru sormamız gerekiyor:”Biz neyi yanlış yapıyoruz?”

 

Doğayı gözlemlediğimizde doğada ki ahengi, uyumu, dengeyi görüp şaşırıyoruz. Tüm bu dengeyi bozan tek canlı  biz insanoğluyuz. Doğanın özgecil yapısına uymayan , kendisi için yaşayan, sadece kendi mutluluğunu düşünen tek canlı biziz.

 

Doğayla uyumu dans etmeye benzetebiliriz. Bizler dans etmeyi beceremediğimizden dolayı doğa  uyumu yakalamamıza ,ritme uyum sağlamamıza  yardımcı olabilmek için zaman zaman ayağımıza basıyor gibi düşünebiliriz.  Corona virüsü de bu hamlelerden sadece bir tanesi. 

 

Virüsü ölüm, korku, panik gibi de görebiliriz , bir mesaj olarakta... 

Mesaj olarak görecek olursak bize anlatacağı çok şey var. 

Bir kere hepimizi eşitledi , bizlere alçakgönüllülük dersi verdi. İnşa ettiğimiz güçlerin , hakimiyetlerin doğanın önünde ne kadar zayıf olduğunu gösterdi. Dil, din, ırk, mezhep, renk olarak ayırmadı....

Hepimize hapis hayatı yaşatırken zamanlarımızı ne kadar boş şeylere harcadığımızı gösterdi....

Aile olarak bağlarımızı kuvvetlendirdi. Annesi , babası işte kendisi okulda, kreşte büyüyen çocuklarımızın gözlerinin içine bakabilme fırsatı verdi. Tüm boş çabalarımızın peşinde koşarken sevdiklerimizi ne kadar ihmal ettiğimizi gösterdi.

Toplum olarak bir birimize karşı sorumluluklarımızı hatırlattı ve kendimizin dışındakileri de düşünmemeniz gerektiğini öğretmeye başladı....

Eğer kendi arzularımızın üzerine çıkmayı başarabilirsek , bir birimizi tamamlayabileceğimizi de öğretecektir.... 

 

Bu virüsü fırsata çeviremezsek , egolarımızın üzerine çıkarak bir birimizle bağ kurmayı başaramazsak daha farklı mesajlarla karşımıza çıkarak bunu da öğretecektir.

Merdiven Düşünce Grubu 
Dilek YALPA

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum