Reklam
Adem Kulaberoğlu

Adem Kulaberoğlu

Yazan

Dr. Öz Karakterinin Gereğini Yapıyor

21 Nisan 2020 - 00:00

Değerli Okur, 

Hayat, silgi kullanmadan resim çizme sanatıdır. Bu sanat bireysel olduğu kadar toplumsal olarak ta icra edilir. 

Toplumu yönetenler hayati kararlar alır ve geriye dönüp revize etmek asla mümkün değildir.

Covid19 salgını nedeniyle toplumsal olarak karar alma mekanizmaları harekete geçirmiştir. Bu kararların bedelini kararı alanlardan çok toplumlar ödeyecektir.

***

Dr. Mehmet Öz!

Yoğun medya programı nedeniyle Mehmet Öz’ün girdiği ameliyat sayısı her yıl azalmaktadır. Medyatik yönünün de katkılarıyla Hippocrates Magazin Dergisi tarafından ‘Yılın Doktoru’ ilan edilmiştir.

Mehmet Öz, Amerikan televizyonlarında en sık görülen doktordur. Ekranlarda çoğu zaman zayıflama ilacı pazarlamaktadır.

Ekranlar daha çok kazandıracaktır. Kimsenin bu karara saygı duymaktan başka diyecek bir şeyi olamaz. Zira mesele şahsidir.

***

Cerrahlıktan çok televizyon yıldızlığı ile tanınan Mehmet Öz, Trump ile bazı ortak paydalarda buluşmaktadır. 

Seçimden önce sağlık durumu ile ilgili rapor açıklamayan Trump, sağlıklı olduğuna dair onayı televizyon yıldızı Mehmet Öz’ün programında alacaktır.

Aynı zamanda Trump’ın ABD Başkanı oluşu ile birlikte, Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan beslenme, spor ve zinde kalma konseyine Dr. Mehmet Öz de atanmıştır.

***

Değerli Okur,

​"Trafik kazalarında her yıl Kovid-19’dan daha fazla insan kaybediyoruz. Ama otomobil firmalarına üretimi durdurma çağrısı yapmıyoruz. Tedavinin, sorunun kendisinden daha fazla olmasına izin vermeyiz."

Bu sözler ABD Başkanı Trump'a aittir.

Malesef 'ekonomi canlı kalsın ki oy kaybetmeyeyim' düşüncesinden başka bir derdi olmayan bir başkan Amerika'yı yönetmektedir.

Dr. Mehmet Öz, geçen hafta bir televizyon programında okulların açılması gerektiğini ifade ettiğine hep birlikte şahit olduk. Okulların açılmasıyla öğrencilerin sadece %2-3 lük kısmının hayatını kaybedeceğini sözlerine eklemişti.

Dr. Öz şahsi hayatında daha çok insanı kurtarmaktan ziyade daha çok para kazanmayı tercih etmiştir. Görünene göre birilerinin teşviğiyle toplum için de aynı kararı vermiş durumdadır.

Ekonomi dergisi Forbes'in Dr. Öz'ü yıllar önce en etkili 3 kişiden biri olarak ilan etmesi, Dr. Öz'ün açıklamalarından sonra bence anlam kazanmıştır.

Anlaşılan o ki, Dr. Mehmet Öz karakterinin gereğini yapmaya devam etmektedir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum